Ana Sayfa     Referanslar     İletişim  
  
 

 

TÜRK PARASI KIYMETİNİ KORUMA HAKKINDA 32 SAYILI KARARA İLİŞKİN TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: 2008-32/34)’DE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ

(TEBLİĞ NO: 2018-32/47)

Hazine ve Maliye Bakanlığından: 07.09.2018 tarihli ve 30528 sayılı R.G.

MADDE 1 – 28/2/2008 tarihli ve 26801 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişkin Tebliğ (Tebliğ No: 2008-32/34)’in 3 üncü maddesinin beşinci fıkrasında yer alan “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı” ibaresi “Ticaret Bakanlığı” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Aynı Tebliğin 4 üncü maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı” ibaresi “Ticaret Bakanlığı” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 3 – Aynı Tebliğin 10 uncu maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Ekonomi Bakanlığı”, “Hazine Müsteşarlığına” ve “Ekonomi Bakanlığına” ibareleri sırasıyla “Ticaret Bakanlığı”, “Hazine ve Maliye Bakanlığına” ve “Ticaret Bakanlığına” şeklinde, ikinci fıkrasında yer alan “Ekonomi Bakanlığının” ve “Ekonomi Bakanlığına” ibareleri sırasıyla “Ticaret Bakanlığının” ve “Ticaret Bakanlığına” şeklinde, üçüncü fıkrasında yer alan “Hazine Müsteşarlığına” ve “Ekonomi Bakanlığına” ibareleri “Hazine ve Maliye Bakanlığına” ve “Ticaret Bakanlığına” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 4 – Aynı Tebliğin 11 inci maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan “Hazine Müsteşarlığınca” ve “Müsteşarlıkça” ibareleri sırasıyla “Hazine ve Maliye Bakanlığınca” ve “Bakanlıkça” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 5 – Aynı Tebliğin 12 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Hazine’nin”, “Müsteşarlık Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü’nden”, “Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü’ne” ve “Müsteşarlık Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü’ne” ibareleri sırasıyla “Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın”, “Hazine ve Maliye Bakanlığı Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü’nden”, “Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü’ne” ve “Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü’ne” şeklinde, ikinci fıkrasında yer alan “Müsteşarlık Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü’ne” ibaresi “Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü’ne” şeklinde, üçüncü fıkrasında yer alan “Hazine’nin” ve “Müsteşarlık Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü’ne” ibareleri sırasıyla “Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın” ve “Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü’ne” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 6 – Aynı Tebliğin 14 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Müsteşarlık” ibaresi “Hazine ve Maliye Bakanlığı” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 7 – Aynı Tebliğin 16 ncı maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “Müsteşarlıkça” ibaresi “Hazine ve Maliye Bakanlığınca” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 8 – Aynı Tebliğin 19 uncu maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Hazine Müsteşarlığının bağlı olduğu Bakan” ibaresi “Hazine ve Maliye Bakanı” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 9 – Bu Tebliğ yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 10 – Bu Tebliğ hükümlerini Hazine ve Maliye Bakanı yürütür.

 


Sıra No 1673   Sıra No 1674   Sıra No 1675   Sıra No 1676   Sıra No 1677

Arşiv  |  Duyurular  |  Ana Sayfa
 
Kullanıcı Dostu
Kolay kullanımlı arayüzü ve
pratik link yapısı.
Güçlü Altapı
%99.9 Uptime sunucularda,
kesintisiz ve hızlı yayın.
Destek Hattı
0850 241 16 85 destek
hattımız daima hizmette.
2002'den bugüne
Tüm İthalat ve İhracat Risk Kritikleri arama motoru.


 
Copyright © 2014 Arslan Yazılım Ltd. Şti.
Yazılı izin olmadan kopyalanamaz.
 
Gizlilik Politikası
Kurumsal Destek Yardım

 
Facebook

 
Twitter

 
Google

İletişim Bilgileri
Biyografi
Firmamız Hakkında
Hesap Numaralarımız
Referanslarımız
İlgili Linkler

Manuel Güncelleme
Üye Giriş Paneli
Güncel Duyurular
Online Abonelik
Makaleler

Kurulum Kılavuzu
PC Kullanım Filmleri
Mobil Kullanım Filmleri
MS Vista Ayarları
MS Office Ayarları